تاریخ :  سه شنبه 20 مهر 1395
نویسنده :  علیرضا ولیزاده

چرا دیوار بزرگ چین ساخته شد؟

همه ی ما نام دیوار بزرگ چین را شنیده ایم. این طولانی ترین دیوار دنیاست که بیش از 4/2694 کیلومتر طول دارد. 

ارتفاع آن از 57/4 تا 2/9 متر و پهنایش حدود 75/9 متر است. ساختمان این دیوار بزرگ  در سال 221 قبل از میلاد آغاز و تقریباً 15 سال بعد تکمیل شد. این دیوار از سنگ و آجر ساخته شده است.اکنون این سؤال پیش می آید: چه چیزی برپا کردن این دیوار عظیم را لازم ساخت؟

این دیوار بزرگ برای محافظت چین از مهاجمان مغول ساخته شد. حدود سال 246 قبل از میلاد، چین به ایالات کوچک تقسیم شد.امپراتور شی هوانگ لی (King shi huang li)، ایالات مختلف چین را به صورت یک امپراتوری واحد درآورد. در شمال این امپراتوری مغول های بربر زندگی می کردند و شاه احساس می کرد که هر زمانی امکان دارد امپراتوری اش مورد حمله ی آن ها قرار گیرد. برای محافظت چین از این خطر، دستور ساختن این دیوار عظیم را داد. بنابراین دیواری از شانهی کوان (Shanhi Kuan) در خلیج پوهی (Pohi) تا چیا کومان (Chiakuman) واقع در کانسو (Kunsu) ساخته شد.

آیا امپراتور به هدف خود نایل گشت؟ متأسفانه خیر. زیرا دیوار در بسیاری از نقاط شکسته شد و مغول ها فرصتی برای حمله به چین بدست آوردند. هدف کامل ساختن دیوار چین هرگز بدست نیامد. هنوز بسیاری از قسمت های دیوار همچنان شکسته است. اکنون چینی ها حتی زیر دیوار به کشاورزی می پردازند.
:: مرتبط با: اطلاعات عمومی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
وبسایت علوم پدیا
دانشنامه علوم.
مطالب فرهنگی، علمی ، مذهبی ، و ...
ایمیل مدیر: valizadeh.alireza123@gmail.com
برای نویسنده شدن ایمیل دهید.
  :: مدیر وب سایت : علیرضا ولیزاده
امتیاز شما به سایت چیست؟

oloompedia.ir/message motevasseteh.avablog.ir
 
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات