تاریخ :  شنبه 20 خرداد 1396
نویسنده :  علیرضا ولیزاده


میمون ها نزدیک ترین شباهت فیزیکی را در بین موجودات زنده با انسان دارند. چهار گونه میمون بزرگ وجود دارد: اورانگوتان، شامپانزه، گوریل و گیبون. (کوچک ترین بوزینه ی آدم نما) 

شامپانزه ها فوق العاده باهوش و با استعداد بوده و یکی از معدود جانورانی هستند که واقعاً از هر چه در اختیارشان باشد، استفاده می کنند. گوریل ها عموماً روی چهار دست و پا راه می روند اما قادرند که روی دو پا هم بایستند و راه بروند، درست مثل انسان ها. میمون های بزرگ آدم نما دارای انگشتانی مانند انگشتان دست انسان می باشند. این انگشتان آن ها را قادر می سازد تا اشیا را برداشته و نگه دارند؛ همان طور که ما این کارها را انجام می دهیم. موی سر میمون ها با بالا رفتن سن و سال آن ها همانند موی انسان ها خاکستری می شود. بچه گوریل ها همانند بچه های انسان با گذشت 10 هفته از عمرشان یاد می گیرند که چگونه سینه خیز بروند. آنان در حدود ماه هشتم شروع به راه رفتن می کنند.

ثبت واقعیت: میمون هایی نظیر گیبون، بچه هایی ناتوان را متولد می سازند که نیاز دارند برای مدت طولانی از آن ها مراقبت به عمل آید. میمون ها قادرند از بچه هایشان به مدت پنج سال مراقبت به عمل آورند.
:: مرتبط با: اطلاعات عمومی , حیوانات و موجودات زنده , علمی ,
:: برچسب‌ها: میمون ها , انواع میمون , شامپانزه , میمون های آدم نما ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وبسایت علوم پدیا
دانشنامه علوم.
مطالب فرهنگی، علمی ، مذهبی ، و ...
ایمیل مدیر: valizadeh.alireza123@gmail.com
برای نویسنده شدن ایمیل دهید.
  :: مدیر وب سایت : علیرضا ولیزاده
امتیاز شما به سایت چیست؟

oloompedia.ir/message motevasseteh.avablog.ir
 
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic